Interaktivní mapa sociálních služeb na Jesenicku

13.04.2020

Asi je přirozené, že s přibývajícím časem a dejme tomu při statisticky slušném průběhu, malinko otupuje naše ostražitost, pokud jde o boj s koronavirem. Chceme ale připomenout, že s COVID-19 není žádná sranda a alespoň pro ochranu nejstarší/nejzranitelnější generace bychom měli vytrvat.
Mimochodem právě kvůli péči o seniory přišla Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR s interaktivní mapou pečovatelských služeb, kde mohou nejen starostové z Jesenicka vyhledat vhodnou pečovatelskou nebo asistenční službu, která pomůže zajistit potřebnou péči seniorům v regionu. Paleta sociálních služeb daných subjektů je pestrá.
Za okres Jeseník jsou v mapě zaneseny Domov důchodců Zlaté Hory, Domov pro seniory Soužití 2005 Mikulovice, Dům s pečovatelskou službou Česká Ves, Centrum sociálních služeb Jeseník a Charita Jeseník. A víme, že v mapě nejsou všechny sociální služby operující na Jesenicku, špendlík v mapě chybí třeba v Písečné, Javorníku či Kobylé nad Vidnávkou. V organizacích i v těchto dnech s maximálním nasazením pracují obětaví zaměstnanci zajišťující potřebný servis seniorům ať už přímo v zařízeních nebo v terénu u seniorů doma.
To je taky ta první linie zasluhující náš respekt a uznání, všem přejeme hodně sil, boj zvládáme, ale nekončí to.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.