Informační centrum Javorník nejlepší v kraji

22.11.2018

Ono by se chtělo říci, že dneska návštěvníci měst a obcí hledají informace o místních pamětihodnostech a turistických cílech v mobilní aplikaci či minimálně doma na internetu, když si připravují itinerář výletu. Lidé z cestovního ruchu ale ví, že stále velká část turistů potřebuje v ruce mít brožuru, mít fyzický kontakt s informačním centrem v daném místě a čerpat zajímavosti od lidské bytosti.
Proto je skvělou zprávou, že nejlepší Městské informační centrum v Olomouckém kraji mají v Javorníku. Je to město s krásným zámkem Jánský Vrch a zříceninou Rychleby, muzeem, nedalekou Tančírnou (provozuje a vlastní obec Bernartice), motokárami v bývalé celnici, je jedním ze vstupních míst do Rychlebských hor vč. rozhledny na Borůvkové hoře, má osobnost Karla Ditterse a mnoho dalšího.
Každý rok do informačního centra zavítá okolo 6000 návštěvníků, což zřejmě není úplně málo, pokud to v hlasování v rámci soutěže 'Informační centrum roku' vyneslo Javorníku zlatou medaili v rámci Olomouckého kraje.
Gratulace do Javorníku informačnímu centru a Monice Bukalové, na další sezónu přejeme tisíce nových návštěvníků, kteří sjezdí Javornicko křížem krážem. 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.