Informační centra jako součást turismu

31.08.2019

On to není konec světa, ale vyhnout se teď nářkům minimálně učitelů a školou povinných dětí, že je konec prázdnin, prostě nejde ;-) A on ten konec prázdnin je i určitým začátkem konce letní turistické sezóny, protože v Jeseníkách skokově ubude turistů.
Tak jsme si řekli, že by se hodilo dnes poděkovat za skvělou práci všem informačním centrům v okrese Jeseník. Opět odváděly dobrou práci, když neúnavně odpovídaly, doporučovaly a radily. Přetížení některých turistických cílů začíná býti problémem, a právě ICčka mohou pomoci s tím přerozdělováním lidí do dalších míst. Podle nás Jeseníky s Rychlebami nejsou na kapacitních maximech jako celek, když se zvládne rozložení turistů, budou z jejich přílivu stále převažovat pozitiva.
Pokud jde o funkci takového běžného centra, tak je to hlavně ten informační servis vůči návštěvníkům regionu, distribuce brožurek a letáků, prodej upomínkových předmětů, v některých případech i lokálních produktů, sdílení pozvánek na kulturní, společenské a sportovní akce v okrese... a občas jsou IC partnery různých projektů podporujících cestovní ruch, jako třeba teď probíhající budování sítě nabíječek elektrokol. A třeba Městské informační centrum Jeseník sídlící v Katovně každoročně obslouží okolo 25tis. zákazníků. Podle vedoucího Odd. cestovního ruchu Honzy Mroska během prázdnin evidují meziročně cca 20% nárůst zájmu. Takže ani přes všelijaké mobilní aplikace a internetové plánovače tras neubývá těch, kteří v ruce zkrátka chtějí mít klasickou papírovou mapu.
Posíláme dík za zmáknuté léto do informačních center okresu Jeseník, jmenovitě v Bělé pod Pradědem, Černé Vodě, Javorníku, Lipové-lázních, Vidnavě, Zlatých Horách, Žulové a Jeseníku s Katovnou a IC v Priessnitzových lázních.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.