I na Jesenicku máme firmy z žebříčku TOP Zaměstnavatelé

18.02.2020

Jsou známy výsledky studie 'TOP Zaměstnavatelé 2020'. Ty bývají sestavovány na základě velkého průzkumu mezi vysokoškoláky (11,5 tisíce respondentů), kteří odpovídají na otázku 'Jaký je váš vysněný zaměstnavatel?'. Tradičně v tomhle žebříčku bodují třeba Škoda Auto, ČEZ (letos dokonce absolutní vítěz), Zentiva, Seznam, Ikea a další.
Předpokládáte naprosto správně, že drtivá většina firem, v nichž by studenti po škole chtěli pracovat, mají sídlo v Praze nebo jiných velkých městech, nicméně vás s naší typickou jesenickou optikou musíme informovat, že pro pár ceněných společností můžete pracovat i na Jesenicku. V kategorii 'bankovnictví' jsou to hned čtyři banky z pěti, tedy Komerční banka (1. místo), Česká spořitelna (2.), ČSOB (3.) a MONETA Money Bank (5.). Celkový vítěz a vítěz kategorie 'energetika, plynárenství, petrochemický průmysl' ČEZ má v Jeseníku jen velmi malou pobočku, ale je tu. Pokud jde o firmy z oblasti 'informačních technologií', pracovat pro Seznam (1. místo) můžete z Jeseníku třeba jako obchodní zástupce. V kategorii 'obchod' se můžete ucházet o práci v Lidlu (2. místo) či Kauflandu (4.). A co se 'pojišťovnictví' týká, působí zde Generali Česká pojišťovna (1. místo), Allianz pojišťovna (2.), Všeobecná zdravotní pojišťovna (3.) a Kooperativa (4.). Posledním vyhlašovaným oborem, který má aktivity i v okrese Jeseník, jsou 'telekomunikace', v nich máte šanci najít práci ve značkových prodejnách T-Mobile (1. místo) a O2 (3.).
Tak vidíte, že Jesenicka se týkají i veliké, celorepublikové věci a vůbec si nemyslete, že tady je to jenom nějaké provinční, lokální. Tak Jeseníku, hlavu vzhůru.

Foto (zdroj): archiv TOP Zaměstnavatel

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.