Hrdá ZŠ Jeseník a dobré skutky jejích žáků

21.01.2023

Možná víme, odkud se bere ta spousta dobrosrdečnosti, jíž jsme každoročně svědky v (před)vánočnímu období. Hodné lidi vychovává jesenická základní škola, pomáhá si přitom zapojením v projektu Hrdá škola. V něm se do školy dostávají netradiční aktivity zpestřující žákům každodenní rutinu.

Poslední akcí loňského roku bylo dělání radosti v čase Vánoc. Pojďte se schválně podívat, kolik si toho vymysleli žáci I. stupně ZŠ Jeseník. Prvňáci a druháci krmili lesní zvěř a vyráběli punč pro paní kuchařky a uklízečky. Špunti z první namalovali vánoční přáníčka pro Charitu Javorník. Druháci s třeťáky ozdobili stromeček zvířátkům v lese, třeťáci navrch předali vločky štěstí v jesenickém domově pro seniory a stromeček ve zdejší nemocnici. Děti ze čtvrtých tříd promítly svoji kreativitu do vánočních přáníček pro seniory z Jeseníku, páťáci totéž pro seniory z Mikulovic. Žáci 5. C odnesli knížky na dětské oddělení jesenické nemocnice a 5.D se přidala ke krmení zvířátek.

Řeknete maličkosti, ale ony se do hlav 'dobrosrdečníků' ukládají. Až budou dnešní školáci dospělí, možná se jejich pomoc potřebným zvětší.

Foto (zdroj): ZŠ Jeseník  

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies