Hovory z hor s městským architektem Tomášem Pejpkem

09.08.2021

Víme na vás jednu věc? Jestli právě teď čtete tento článek, pak tušíme, že se zajímáte o Jeseník. Tak si pusťte nový díl podcastu 'Hovory z hor', v němž se o okresním městě rozpovídal jeho architekt Tomáš Pejpek.

Na první dobrou vyzdvihuje naši kombinaci - město v srdci hor s lázeňským bonusem, to je republikový unikát. Tomáš je odborník se zkušenostmi, uklidňuje, že situace s parkováním tady není ani zdaleka tak dramatická, jako ve větších městech.

Spíše se rozpovídal o jeho cílech - dotáhnout změny územního plánu, které vytýčí další plochy k zástavbě, či zrevidování zastaralé dopravní strategie, tzv. plán udržitelné mobility, kde se vedle aut promítnou nové trendy v městské cyklodopravě, a kde bude chodec významným elementem.

Tomáš Pejpek si přeje, ať přidáme stromy na Lipovskou (třeba alej podél cesty před paneláky), na Tyršovu (naproti bývalé tržnice). Varuje, ať si nenecháme umřít centrum města, jak začneme nakupovat v e-shopech. Doporučuje, ať budujeme větší identifikaci Jeseníčáků s tím, že jsme lázeňské město.

Tak ať nám s tím Tomáš pomůže, že jo? :-)

Poslechněte si celý podcast, budete o něco chytřejší. 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.