Poslední výlet na Paprsek

29.09.2019

Titulek je samozřejmě přestřelený, protože zrovna chata Paprsek patří k celoročnímu cíli turistů. Dokonce v zimě je tahle legenda krapet vytíženější, minimálně o víkendech.
To teď, s přicházejícím podzimem, vás chceme vyslat na pěší túru z Ostružné na tuhle ikonickou horskou chatu, kde točí hanušovickou Holbu a denně vaří čerstvé borůvkové knedlíky. Do Ostružné můžete vlakem i autem. Výhodou výletu na Paprsek je, že máte možnost zvolit několik variant, a to od nějakých 7 kilometrů až po kilometrů asi 13 (pro cestu tam). Takže s dětmi či bez, náročnost si určíte sami. Na startu nebo po příchodu do cíle můžete v Ostružné navštívit Expozici hudebních nástrojů nebo ochutnat pivko v minipivovaru Cestář. Samotná cesta na Paprsek není extrémně náročná, a kdybyste přece jen trpěly, na konci vás čeká ten orosený Šerák :-) a kromě toho máte po cestě Císařskou loveckou boudu, kde si odpočinete.
Chata Paprsek stojí od roku 1932 a dneska jde i díky majiteli panu Mikovi, který chatu provozuje, o velmi vyhledávané místo běžkařů, sjezdařů, cyklistů, pěších..., často se zde konají svatby, teambuildingy... Na louce před chatou je malebná kaplička, a hlavně neskutečné výhledy do okolí.
Pokud se vám nechce dělat itinerář, podívejte se na video Jesenických návratů, ti to udělali za vás. Užijte si to.

Foto (zdroj): archiv Chata Paprsek

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.