Turismus Jesenicka roste

09.02.2019

Cestovní ruch je něco, co tenhle region zviditelňuje ve zbytku republiky i ve světě. Díky tomu, že se o nás ví, sem přijíždějí tisíce lidí, to není žádné tajemství. V zimě hlavně za lyžováním, ve zbytku roku kvůli krásným horám, turistickým atrakcím, lázním, sportovnímu vyžití ...
Rok 2018 byl z pohledu turismus úspěšný, Olomoucký kraj zaznamenal nárůst v počtu návštěvníků o 6,2 %, tj. téměř na 700 tis. lidí. My si tady můžeme směle říci, že mnoho z nich do kraje zavítalo právě kvůli Jeseníkům a na Jesenicko. Ostatně se zvyšujícím se zájmem se potýkají všechny zdejší top atraktivity - Rychlebské stezky, lázně v Jeseníku a Lipové, Lesní bar, Poštovní štola i zlatokopecký skanzen, samozřejmě Rejvíz ... Děkujeme za to.
Ještě jeden fakt je pozitivní. Vezmeme-li žebříček národností, které do ČR přijíždějí nejvíce (1. Němci, 2. Slováci, 3. Poláci), máme karty taky dobře rozdány, protože minimálně hosté z Německa a Polska mají k našemu regionu vztah a my bychom jejich počty mohli navyšovat. Vždyť zahraniční turista tady utratí v průměru 2000 Kč na osobu a den, to už je něco pro lokální HDP.
Jo, ale neusnout na vavřínech, desítky míst, na něž každoročně návštěvníci Jesenicka jezdí, jsou s kvalitou služeb stále na štíru, furt je na čem makat.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.