Hotelovka se orientuje na Polsko

22.02.2021

Tohle může být recept na ekonomické napojení Jesenicka na polský trh a přes cestovní ruch to navíc dává smysl. Pro část Poláků jsme první zahraniční hory na cestě do Alp, určitě se o ně Jeseníky a Jesenicko mají ucházet.

Jesenická Hotelová škola Vincenze Priessnitze pokračuje v prohlubování vztahů s našimi sousedy, aktuálně na to jde přes základní školy v partnerském městě Glucholazy. Střední škola se bude snažit o přilákání polských žáků do svých lavic, výsledkem čehož může být hned několik pozitivních efektů.

Projekt financovaný Euroregionem Praděd a Olomouckým krajem dává hotelovce možnost vybudovat moderní jazykovou digitální učebnu, v níž se zahraniční studenti budou učit česky. Vybavení pak celé škole nabídne výuku až pěti cizích jazyků, to posune kvalitu celé instituce. Dále se počítá s pořádáním workshopů, jazykových kurzů a vůbec s prohlubováním česko-polské spolupráce.

Kdyby nic jiného, polské děti se aspoň stanou jesenickými ambasadory, ale je dost dobře představitelné, že by takoví absolventi školy mohli zůstat ve zdejším cestovním ruchu (jako pracovníci či jako podnikatelé). To by se hodilo jeho místním aktérům. Polsko je velká země - velký trh, cokoli, co nás sblíží, je pro Jesenicko potenciálem.

Foto (zdroj): Hotelová škola V. Priessnitze a Obchodní akademie Jeseník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies