Horská služba v Jeseníkách má dva nové teréňáky

02.01.2024

Čím víc turistů Jeseníky lákají, tím důležitější je připravenost celé infrastruktury cestovního ruchu. S ohledem na to, že naše hory navštěvují i tisíce aktivních lidí a sportovců, započítáváme mezi aktéry turismu i horskou službu (HS).

O té jesenické víme, že se přes různá cvičení, ale i ostré zásahy, neustále zdokonaluje. V tomhle ohledu nemáme obavy. Před rozjezdem lyžařské sezóny si navíc HS polepšila i kvalitou svého technického vybavení.

Na dvě z celkem desítky stanic horské služby v Jeseníkách totiž dorazily dvě špičkově připravené Toyoty Land Cruiser 76, aby se zde staly nepostradatelnými parťáky při práci záchranářů. Ti po Nissanech a Land Roverech dostávají do rukou třetí off-roadovou klasiku – Toyotu.

Oba modré speciály mají daleko k sériovým vozům, před příjezdem do Jeseníků si v Off-road centru Dajbych 4x4 prošly řadou úprav. Například získaly pevnostní nárazník, naviják, střešní nosič, přídavné světlomety, nezávislé topení, zesílené pérování, pevnostní stupačky, zimní pneumatiky s hroty a hodně dalšího vybavení.

Kamil Kavka
Foto (zdroj): Off-road centrum Dajbych 4x4 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.