Honza Schiel zkoumá, jak velký pocit bezpečí v Jeseníku cítíte

02.04.2022

Moc rádi po Česku objevujeme Jeseníčáky, kteří svému rodišti dělají čest, a ještě raději objevujeme ty, kteří mají s Jesenickem stále aktivní vztah a nemyslíme tím jen víkendy na běžkách ;-)

Takovým je i Jan Schiel, původem z Bělé pod Pradědem, toho času šířící slávu svého rodiště v Ostravě. Absolvent zdejší strojní průmyslovky se po maturitě dostal k Policii ČR, v níž startoval kariéru na jesenické služebně. Jenže pouhých 719 km2, kolik činí rozloha okresu Jeseník, není úplně velký rajón, proto se Honza s manželkou před pár lety přestěhovali kvůli nabírání profesních zkušeností do Ostravy. Jeho to nakonec vyburcovalo ke druhému pokusu o studium na vysoké škole (Slezská univerzita Opava, fakulta veřejných politik), na níž se aktuálně chystá ke státnicím. A právě tématem své závěrečné práce se věnuje Jeseníku.

Už jsme psali o tom, že okres Jeseník patří k určitě nejbezpečnějším, jde-li o vytíženost Policie ČR v záležitostech násilí, krádeží, podvodů, majetkové trestné činnosti, přestupků apod. Jenže jedna věc jsou příznivé statistiky a druhá věc pocity.

Na pocity vašeho bezpečí se Honzova bakalářka zaměřuje. Práce si bere za cíl právě to srovnání datově doložené kriminality a vnímané míry kriminality ve městě Jeseník. Dobrá příležitost, jak v krátkém dotazníku (opravdu max. 5 minut) vyjádřit svůj názor, trošku pomoct studentovi a věřit, že výsledek jeho bádání doputuje k lidem majícím za úkol bezpečnost v Jeseníku zvyšovat.

Klikáme na 'spustit dotazník' a jdeme na to. Honzovy otázky jsou očekávatelné, vyjadřujete se k místům, na nichž se ve městě necítíte bezpečně, říkáte, proč tomu tak je, a dokonce si dvakrát zahrajete na odborníky na kriminalitu ;-) když radíte policistům, kam byste cílili preventivní opatření vy nebo se snažíte vyjmenovat, jaké porušování veřejného pořádku je v Jeseníku nejběžnější.

Uvidíte, jak vám to půjde, my jsme si při zaklikávání odpovědí zase uvědomili, že nás toho tady vlastně moc netrápí, a že se v Jeseníku i po tmě cítíme opravdu bezpečně.

S vyplněním prosíme neotálejte, uzávěrka je už v neděli 3. dubna. Jménem Honzy Schiela vám děkujeme.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.