Honza Knedla zve na gastro zážitek v českém Forbesu

07.02.2020

Když jsme měli na positivJE FESTIVALU 2019 kuchaře z michelinských restaurací Honzu Knedlu, hlásil po deseti letech cestování po světě návrat domů. Bohužel, místní gastro scéna zatím nedokáže naplno využít Honzových zkušeností, proto se musel vydat do Prahy.
Od 1. září je šéfkuchařem hotelu Carlo IV, kde mu dali prostor zúročit nabytou praxi a snad i pochopili, že podobný životopis nemá v ČR až tolik kuchařů a začínají pracovat s jeho tváří i ve vnější komunikaci hotelu. Alespoň tak jde usuzovat z pozvánky, kterou v aktuálním čísle otisknul magazín Forbes. Pozvání na degustační menu útočí na čtenáře Forbesu, kteří zpravidla vědí, jak vypadá kvalita. A sezónnost. Na tu je jesenický chef dosti vysazený, s tou v kuchyni, jíž v Praze na Senovážném náměstí řídí, hodně pracuje. Jo a taky je dost velký zastánce páté chutí? Že nevíte 'vo co gou'? Počítejte s námi - slané, sladké, hořké, kyselé, umami. Vy neznáte umami? To je v roce 2000 oficiálně uznaný specifický chuťový receptor 'taste-mGluR4' a ten identifikuje delikátní chutě (kyselinu glutamovou). Buďte v klidu, umami nacházíte i v běžných jídlech, žádná raketová věda.
Pokud budete mít cestu do Prahy a budete mít chuť na zážitkovou gastronomii v podání jesenického rodáka Jana Knedly, udělejte si rezervaci v hotelu Carlo IV. A nezapomeňte ho sledovat na Instagramu @jan_knedla.

Foto (zdroj): Lenka Jurášková

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies