Holba má další světové stříbro a bronz

24.11.2021

Výrobci piva covidové lockdowny taky pořádně pocítili, prodeje sudového piva jim klesly o desítky procent, a tak využijeme každé příležitosti k tomu, abychom je podpořili. Z logiky věci to můžeme dělat jenom u pivních značek majících vazbu na náš region.

Hanušovická Holba to plní a navíc nám dodává dostatečnou porci dobrých zpráv. Její nejčerstvější úspěch do podhůří Jeseníků míří z Londýna, kde se konala tradiční celosvětová přehlídka International Beer Challenge 2021. Sládek Luděk Reichl do Velké Británie poslal porotě vlajkovou loď Šerák a Holbu Premium. V konkurenci ležáků z asi čtyřicítky zemí, na sebe české pivo upozornilo, náročná porota rozdávala medaile.

Pivní publicisté, sládci a pivní experti posuzovali chuť, vzhled a aroma a museli uznat, že čtvrt století odkroucených v Hanušovicích dělají z Luďka Reichla skutečného Pana sládka. Jím vařený Šerák získal stříbrnou medaili, dvanáctistupňový ležák Holba Premium dostal bronz. A není to poprvé, co hanušovický pivovar veze úspěch z International Beer Challenge.

Na důkaz toho, že Holba je srdcovka i pro nás, jsme Hanušovice přizvali jako dvorního dodavatele piva na positivJE FESTIVAL, jejich Keprník poteče z kohoutů i ve čtvrtek. Přijdete?

Foto (zdroj): Pivovar Holba

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.