Holba běh na Šerák jako Mistrovství ČR

01.08.2020

Jedna z nejzásadnějších sportovních akcí léta probíhá dneska v Jeseníkách, do kterých přijela česká běžecká špička specializující se na vrchařské běhy. Takové to furt nahoru, co bolí, pro což jsou naše hory ideální.
První srpnová sobota roku 2020 se zapisuje jako den, kdy se vrchol Šerák stává cílem Mistrovství ČR v běhu do vrchu a vy u toho máte šanci být, ať už jako diváci nebo dokonce i jako aktivní běžci. Organizátoři desátého ročníku závodu 'Holba běh na Šerák' totiž připravili pro muže a ženy krutých 9,5 km a pro juniory 6 km dlouhý předlouhý výběh se startem v Bělé pod Pradědem (U Cimbury) a s cílem u legendární Chaty Jiřího na Šeráku. Na stejnou trať ve veřejných bězích pustí i hobíky, kdyby vás lákalo poměřit síly s profíky? A budou i dětské závody.
Na téhle akci oceňujeme kromě zajímavé startovní listiny ještě i tu lokální sounáležitost, pokud jde o zapojené partnery. Poněkud logicky a opravdu s hrdostí je to Pivovar Holba, však se běží na ikonický vrchol nesoucí název hanušovické vlajkové lodi Šerák ;-) Ovšem pořadatelům přispěly i další regionální firmy, třeba Tilak a WooX, města Jeseník i Šumperk, taky hostitelská Bělá... a pomáhá hodně dalších subjektů. A když se spojí síly, jdou velké věci, proto je Holba běh na Šerák součástí Mistrovství ČR. Skvělá reklama Jeseníků mezi sportovci.
Pojďte zafandit, třeba vás běh osloví a Jesenicko tak naskočí na republikovou běžeckou vlnu. Kdyžtak se hlaste do běžecké skupiny hobíků Emila Vodáka ;-)

Foto (zdroj): David Švestka, archiv Holba běh na Šerák

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.