Hledáme top věci jesenického cestovního ruchu

16.07.2020

Možná o tom takhle nepřemýšlíte, ale pokud jde o turismus, Olomoucký kraj je vlastně docela pestrý. Jasně, náš rajón jsou Jeseníky a Rychlebské hory, ale pojďme si férově říct, že zejména tohle léto je ve znamení Česka, tak proč nevědět o top místech kraje. My tu máme hory, lázně, hrady a zámky, jeskyně, sportovní a outdoorové vyžití, kempy, rybníky i koupaliště ...
Dobrým způsobem, jak se s tím nejzajímavějším alespoň za rok 2020 seznámit, je kouknout na nominace na Ceny Olomouckého kraje v oblasti cestovního ruchu. Tam najdete inspiraci na prázdniny.
Ba co víc, vy si můžete dojít nejen pro nápovědu, vy můžete v soutěži hlasem podpořit někoho z místních snaživců, o kom bezpečně víte, že to dělá dobře. Pojďme si představit zástupce okresu Jeseník.
V kategorii novinek Olomouckého kraje sbírají hlasy Rychlebské stezky s budovaným trailem Jestřáb, na nějž si tak úspěšně vybrali peníze na Hithitu, druhým zástupcem je nově vybudovaná síť čtyřiceti nabíjecích stanic pro elektrokola. Zimní Jeseníky si můžete připomenout v hlasování o zimní středisko, kde zvedejte ruku pro Skiareál Červenohorské sedlo. Našlapané je to v sekci lázeňský balíček, vyhrát chtějí a mohou Schrothovy léčebné lázně, stejně jako Priessnitzovy léčebné lázně. To mezi ekologicky šetrnými projekty si o vaši pozornost říká Ekocentrum Rychleby v Javorníku. A protože cestovní ruch tvoří taky dobrá gastronomie, hlasuje se o osobnost krajské gastronomie. Jeseník má želízko v ohni díky Aleně Plané z vyhlášené Restaurace Křížový vrch.
Je na vás, jestli tomu dáte 5 minut, protože jen mrknete na naše tipy, anebo 7 minut, abyste i naklikali hlasy. Můžete tak učinit až do konce prázdnin, tedy je na vás, jestli dáte hlas (tady), a pak se tam pojedete podívat anebo si to nejprve objedete a podle zkušenosti dáte hlas :-)

Foto (zdroj): archiv Ceny za přínos v oblasti cestovního ruchu Olomouckého kraje

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.