Hledá se žena Jesenicka

03.05.2020

Všechno je to o lidech anebo ještě lépe, za vším hledej ženu. Ano ano, ve 21. století roste význam žen, které se zaplaťpánbůh dostávají do vysokých postavení v politice, byznysu, kultuře, zdravotnictví a vědě, vzdělávání, charitě a společnosti vůbec. Stále více promlouvají do chodu světa, protože jejich pohled na problémy, a hlavně způsob jejich řešení, je oproti mužům odlišný.
Okres Jeseník má hodně výrazných žen, bez nichž by to tu prostě bylo jiné. Několik z nich jsme už na positivJE představili, ale vy sami určitě nejlíp víte o těch, na něž tahle slova míří. A víte, že přesně pro tyhle lokální lvice, srdcařky, obětavé a pracovité ženy, je určena celorepubliková soutěž Žena regionu? Má i svá krajská kola a my si myslíme, že Jesenicko má koho nominovat.
Vůbec nechceme být návodní, můžeme jen připomenout ty dámy, jimž už jsme se na stránkách positivJE věnovali. Řekněte sami, nemohla by se titulem Žena regionu pyšnit zakladatelka módní značky Doke Petra Joanidu, hlavní tvář spolku Sudetikus Martina Seidlerová, cyklistická mistryně světa Romana Labounková, šéfka kultury v Tančírně Zdeňka Morávková, nebo zakladatelka Jesenických tlapek Martina Harbichová? Nebo některá další, jistě máte své tipy. Sem s nimi.
Pokud máte opravdovou chuť nominovat některou ženu za Jesenicko, učiňte tak tady, a pak nám dejte vědět, pomůžeme vám posbírat hlasy ;-)
A voláme na všechny ženy, dívky, dámy a děvčata, nechť se nebojí jít kupředu do vysokých funkcí, do šéfovských křesel a za vlastními projekty, v okrese Jeseník je pro vás spoustu práce.

Foto (zdroj): archiv Žena regionu

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.