Historie automobilismu v muzeu veteránů

20.05.2018

Jak to tak bývá, často je za velkými věcmi pouhé nadšení. Jako třeba v případě Veterán klubu Česká Ves https://www.veteranklub.cz/, který založilo 14 nadšenců. Těm nestačilo leštit svoje motorové miláčky v garáži, oni je chtěli ukázat veřejnosti, aby i ta mohl obdivovat design a funkčnost desítky let starých strojů.
Od roku 1999, kdy se poprvé muzeum veteránů otevřelo, vyrostlo v budově bývalé kuželny místo, kde lze obdivovat dlouhou plejádu starých, a ještě starších motorek a zdaleka nejde jen o legendární Jawu. Motocykly tu sice mají navrch, ale najdete tady mnoho automobilových skvostů.
Muzeum i s přilehlou replikou historické dílny je napěchováno sbírkou artefaktů mapujících minulost motoristického hnutí jesenického regionu vč. úspěchů zdejších závodníků v motokrosu, autokrosu, silničních motocyklech apod.
Parta kolem předsedy Jiřího Hauerlanda vybudovala místo, na němž se dovíte mnoho o historii aut a motorek, ale členy klubu můžete často obdivovat na různých společenských či městských akcích, kde jejich kolona vždy poutá pozornost.
Veterán klubu přejeme, ať jim jejich miláčkové jezdí a ať se daří vozový park rozšiřovat o zajímavé sběratelské kousky. Vy ostatní si udělejte čas a seznamte se s historickými dopravními prostředky, které neví, co je airbag, ABS, navigace ... 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.