Hezký den na horách slibuje zítřejší Zlatohorský treking

30.09.2022

Zítra bude už po 45. za sebou jedna sobota v roce ve Zlatých Horách zasvěcena pochoďáku, který si i přes takhle dlouhou tradici udržel punc rodinného podniku. Od roku 1978 se Zlatohorský treking vyprofiloval do jedné z nejvýznamnějších lokálních událostí. Dlouho, dlouho to bylo o desítkách účastníků (třeba ještě v roce 2000), ale v posledních letech si pořadatelé musí poradit třeba se stovkami startujících (vloni skoro tisíc).

I když 'startujících', to zní příliš závodně, můžeme říkat i 'vycházejících', protože jsou vypsány čtyři trasy: 5, 15, 25 a 50 kilometrů, vybere si jedinec libovolné výkonnosti, dokonce i noční ptáci. Okruhy vedou po tom nejhezčím, co Zlatohorsko nabízí, a jako vždy na horách i tady platí, že čím horší počasí, tím hlubší zážitek. Říkáme to kvůli tomu, že 1. října v Jeseníkách nemusí být modré nebe a 20 °C, s obstojnou pravděpodobností může vlastně být dosti naopak. Jenže to vy místní znáte, že není špatného počasí, je jen blbého oblečení :-) A hory se sluncem a hory v dešti jsou dva jiné světy, přitom oba zajímavé.

Magnetem má být krásná příroda, pořadatelé ale přidávají další lákadla, jako vstup na rozhlednu, klavír na nádraží, občerstvení včetně kořaličky, pamětní list..., to vše za velenízké startovné.

A celé to má punc prestiže, protože vloni se akce stala Sportovní událostí roku okresu Jeseník.

Foto (zdroj): Zlatohorský treking

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.