Helena Schrommová zbrojí (nejen) na novou sezónu

16.10.2019

O téhle milé holce z Jeseníku se možná jednou bude říkat, že měla smůlu, protože jezdila v éře Ester Ledecké, ale vy ani na vteřinu nepochybujte, že řeč je o aktuálně jedné z nejlepších českých specialistek na sjezd.
Jesenická Helena Schrommová se však touhle optikou vůbec nevidí. Za sebou toho má až příliš, než aby si pletla hlavu podobnými srovnáními. Na ní je naprosto jasně vidět, že po dvou opravdu velkých zraněních bere svoji dráhu profesionální lyžařky s velkou pokorou, a i když by se jí samozřejmě líbilo být na příští zimní olympiádě, žádné ambiciózní prohlášení od ní nečekejte. Tahle sporťačka toho má rozjetého více, čtvrtým rokem studuje v Praze na VŠE, aktuálně je na regulérní pracovní stáži u významné rakouské firmy obchodující se sportovním vybavením, zajímá se o kryptoměny a dost možná se za pár let bude (muset) zajímat i o rodinnou firmu vyrábějící v Jeseníku hole značky Birki.
Před pár dny se Helena vrátila z měsíčního soustředění v Chile, a kromě naježděných hodin na sněhu si přivezla i kupu zážitků, ne vždy veselých. Kdo se chystáte do Jižní Ameriky, si to poslechněte. První týden jezdila v půjčených věcech, protože jí nedorazila zavazadla. Pak jim obsluha na pumpě natankovala benzín do naftového auta. Pár dnů před návratem do Evropy jim vykradli auto, škoda tak za 100 tisíc, no a při rolování na letišti do jejich letadla nacouvalo auto. Jo a 10 párů lyží jí francouzská aerolinka přivezla až o týden později. Vtipné, Hela se už teď těší na příští soustředění v Chile :-) To jako vážně.
Do nové sezóny vstoupí, tedy spíše vjede, na lyžích značky Atomic, holemi Birki a oblečení bude mít od nového sponzora, značky Kilpi. Je při zemi, zálusk si dělá na evropský pohár a další závody v režii Mezinárodní lyžařské asociace (FIS), vysněným cílem zůstává světový pohár. Specializace zůstává u milované rychlosti, tedy sjezd a Super G.
Heleně lyžařské úspěchy hrozně moc přejeme, fakt do toho dává obří úsilí. Zároveň jsme ale klidní, že ač v budoucnu půjde po čemkoli z toho, čemu se teď věnuje, povede šťastný a naplněný život, který s trochou štěstí pro nás bude spojen s Jesenickem. Ten miluje, a i po procestování desítek zimních středisek nedá na náš region dopustit, drtivě nejvíce má naježděno na Červenohorském sedle.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.