Helena Schrommová šusem na olympiádu

30.08.2018

Klepete si na čelo, proč už druhý týden po sobě představujeme zástupce zimního sportu? OK, v případě biatlonisty Garabíka to souviselo s jeho zastávkou v ČR, ale u reprezentantky Jesenicka, potažmo České republiky, jde o na výsost aktuální téma. Totiž, Helena Schrommová je tč. na soustředění v Chile, kde trénuje a závodí v rámci přípravy na lyžařskou sezónu 2018-2019. Jejím vrcholem budou Světové poháry, ve sjezdu a Super-G chce zajíždět pěkné výsledky.
Předně stojí za zmínku, že v ryze běžkařském Jeseníku vyrostla takto zarputilá sjezdařka. Ale když jste povahově buldok, ke všemu ze sportovní rodiny s perfektním zázemím vč. doživotního kontraktu na hole Birki (firmu vlastní a vedou její rodiče) ... A to Helena stála na pokraji ukončení kariéry, když si ve 2016 ošklivě rozbila nohu a prakticky dva roky se dávala dohromady. No, kovové destičky v noze vozí pořád. Ale teď je opět na svahu, k tomu pod vedením Čechokanaďana a bronzového olympijského medailisty ze Soči, Honzy Hudce. S ním se věnuje přípravě na rychlé disciplíny, dlouhodobým cílem je účast na zimní olympiádě, ideálně v Číně roku 2022. Společně určitě mají na to, udělat z ní nejlepší českou sjezdařku. Teda podle toho, kam se vrtne Ester Ledecká :-)
Asi tak, stoupnout si na start závodu a tetelit se blahem, že dolů fičíte určitě přes 100 km/hodinu, je odvaha, ale za nás stojí za zmínku ještě to, že při vrcholovém sportu, kdy trávíte měsíce na soustředěních, dokážete vystudovat vysokou školu. Ke všemu elitní Vysokou školu ekonomickou! Helena v červnu zvládla státnice, ve studiu pokračuje, aby byla připravena na "život po životě", tj. na normální zaměstnání po sportovní kariéře. To je taky dobré zjištění.
A není vyloučeno, ačkoli je to předčasné, že Helča zakotví tady v Jeseníku, protože to tu fakt má ráda. Miluje sjezdovky na Červenohorském sedle, nicméně svoje disciplíny musí trénovat především v zahraničí, a tak cestuje, poznává zajímavé lidi, nové kultury a národnosti, země ... Ta se nám tu jednou bude hodit.  

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.