Hasiči z Ostružné dostanou novou zbrojnici

12.04.2018

Mrzelo by nás, kdybyste na dobrovolné hasiče pohlíželi jen jako na pořadatele hasičských plesů. 🔥🔥🔥 Být dobrovolným hasičem je vážná a vážená věc. Vždyť jsou to ženy, muži, kteří drží pohotovost ve svém volnu a v případě zásahu neváhají nasazovat vlastní životy. Týká se jich téměř stejné plnění úkolů, jaké řeší profesionální hasiči, takže je bez problémů potkáte u požáru, či dopravní nehody. No a i na tom plese, což vlastně dělají nad rámec profíků ;-)
My velmi kvitujeme projekt stavby nové požární zbrojnice v Ostružné, na níž se v těchto dnech pracuje. V nové zbrojnici, která roste za kostelem, najde Sbor dobrovolných hasičů Ostružná dostatek prostoru pro svoje vybavení i garážová stání pro dvě hasičská auta (cisterna a dodávka) a samozřejmě šatny a zasedačku. Místní hrdinové se dočkají důstojného prostředí.
Hasičskou zbrojnici, jejíž stavba vyjde na asi 10,9 milionů Kč a bude kryta částečně z dotací (4,5 mil. od Ministerstva vnitra, 450tis. od Olomouckého kraje), dostanou hasiči do užívání nejpozději po letních prázdninách.
Važte si tedy existence sborů dobrovolných hasičů a těm z Ostružné přejme klidné léto a pak hladké přestěhování do nového

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.