Hanušovický Keprník změnil patrona, Krobota nahrazuje ...

10.08.2019

Hrozně nás baví, jak hanušovický pivovar pracuje se svým horským původem, jak svůj marketing z velké části opírá o srozumitelné heslo, že jde o ryzí pivo z hor a tak. Za vyvrcholení tohoto přístupu lze považovat vznik piva Keprník. Holbě se pivo fakt povedlo a teď v letní sezóně je vidět, jak se po něm ptají turisté do Jeseníků přijíždějící.
A my místní, kteří si na pivech značky Holba pochutnáváme, se můžete jen dohadovat. Je to díky použitému divokému horskému chmelu, který pivovar sbírá právě v okolí Keprníku? Je to zásluha dosavadního patrona piva, herce a režiséra Miroslava Krobota, který je tváří Keprníku? Je to vyladěným receptem sládka Luďka Reichla, který stojí za vařením tohoto zlatavého moku? Asi od každého něco. No, každopádně dochází k dalšímu posilování pozice, novou patronkou Keprníku se po panu Krobotovi stává herečka Národního divadla, a hlavně rodačka ze Šumperku Lucie Polišenská. Té půllitr oroseného Keprníku fakt sluší a dá se předpokládat, že k Jeseníkům přitáhne další pozornost (nejen) v Praze.
Ostatně to je též na Holbě sympatické, jaká pěkná videa z Jeseníků natáčí, že podporuje turistiku a propaguje výšlapy na významná místa našich hor. Podívejte se na výlet Miroslava Krobota za doprovodu šéfa CHKO Jeseníky Petra Šaje.

Foto (zdroj): archiv Pivovar HOLBA, a.s. 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.