Hanušovický Keprník můžete mít i doma

04.05.2020

Kdo má rád víno anebo jde jakýkoli alkohol mimo něj, si dnes na positivJE asi moc nepočte, omlouváme se. Kdo ale má rád český národní nápoj, a navíc ten z Hanušovic, pro toho máme určitě potěšující zprávu.
Na ležák s divokým horským chmelem Keprník slyšíme prakticky neustále samou chválu. Však už posbíral i pár ocenění, např. Zlatý soudek PIVEX 2019, bronz ze Žatecké dočesné 2019, Pivo České republiky v kategorii Novinářské pivo 2018... Určitou nevýhodou, i když rozumíme jejím motivům, je fakt, že tohle pivo s duší horského chmele Pivovar HOLBA prostě nedělá v lahvové variantě. Keprník zkrátka patří hospodám a restauracím, které mají na čepu hanušovická piva. Dává to smysl, je v tom určitá exkluzivita pro pány hospodské. Jenže pozor, možná za to může ta zvláštní epidemie, v Hanušovicích se rozhodli začít Keprník stáčet i do pětilitrových soudků, a to už je rozhodně verze, kterou domů dostanete! ;-) Pomáháte tak pivovaru spotřebovat zásoby, které teď jaksi nemizí, ale hlavně pomáháte sobě, podtrhnout nějaké to grilování pivem z darů regionu. Tady to 'Made in Jeseníky' platí - horský chmel, voda z horských pramenů a slad z podhorských ječmenů.
U koho jsme kladívkem udeřili na hlavičku, tak Keprníka v 5 l koupíte v Jeseníku v Potraviny Rašner na Masarykově náměstí, v COOPu na Lipovské a v COOPu v Písečné. 
Na zdraví.

Foto (zdroj): Pivovar HOLBA

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.