Hanka Řehová oceňuje kombinaci sportu a vzdělání na GymJes

11.04.2022

Tím, že jesenické gymnázium otevřelo studijní směr 'sportovní příprava', zajistilo středoškolskou návaznost pro sportovní třídy ZŠ Jeseník a zároveň přineslo možnost deváťákům hledajícím kombinaci kvalitního vzdělávání a velké porce sportu.

To před třemi lety oslovilo i Hanku Řehovou, dnes pilnou studentku výše zmíněného gymplu. V deváté třídě měla od rodičů volnou ruku. Jako vášnivá sportovkyně a žačka s ambicí jednou vystudovat vysokou školu, podala přihlášku na gympl. A to výběr školy nepodcenila, procházela weby, byla na dnech otevřených dveří, ptala se studentů vytipovaných škol...

Dneska je Hanka ve třeťáku a plnými doušky si užívá tu kombinaci řekněme poměrné náročných studijních povinností s asi dvaceti hodinami sportu týdně, z nichž ji trošku trápí ranní tréninky, které ale dokáží tu hrůzu brzkého vstávání vynahradit pocitem, že při zvonění na první hodinu už za sebou má porci sportu. No a když si zajde pro svačinu do vyhlášeného Bufíku U Emila... :-)

Vedle školy se stíhá věnovat i roli asistentky trenérky Lucie Ditmarové v dětské cyklopřípravce Force Teamu Jeseník. Zbytek času padne na učení a občasné kafíčkování se spolužáky. Plus se pomalu začíná poohlížet po vysoké škole, zatím to vidí na ekonomku.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.