Halové sporty půjdou nahoru

30.04.2018

Připravte si sálovou obuv, brzo odstartuje boom halových sportů, jaký Jeseník nepamatuje. Na kolaudaci čeká nová sportovní hala, jejíž stavbě předcházelo mnoho těžkostí. Ale ty pozbývají na důležitosti, sálové sporty dostávají svůj nový sportovní stánek.
Účelně řešené vnitřní prostory haly nabídnou zázemí pro tradiční indoorové sporty, jako je futsal, florbal, basketbal, volejbal aj. a lezecká stěna široká 17 a vysoká 10 metrů poslouží zde tolik populárnímu lezení. Sportoviště bude sloužit i některým školám. Při atraktivních sportovních bojích zde bude moci fandit okolo 400 fanoušků a počítat lze i s určitou multifunkčností haly, například pro organizaci větších koncertů.
Za přibližně 65 milionů korun město Jeseník dotáhlo projekt, s nímž mu finančně pomohl dotací 17 milionů Olomoucký kraj, 15 miliony darovala místní společnost CampaNet. Ocenění asi zaslouží i odvaha města, které šlo do investice i po nepřiklepnutí dříve schválené dotace z Ministerstva školství.
Pojďte zatleskat dotažení jedné z nejzásadnějších akcí města, i když jde jenom o sport. Mezi námi, na I. futsalovou ligu byste chodili, co?  

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.