Gympláci jsou pěkní herci

26.03.2022

Takový spíše fotbalový titulek, když vás tým soupeře irituje svým ochotným padáním na zem. V našem případě je to slovní hříčka, neboť řádky níže pojednávají o studentském ochotnickém spolku Nezakopneš, v němž se od jeho založení v roce 2010 protočila už pěkná řádka studentů jesenického gymnázia.

Právě v těchto dnech finišují přípravy na dlouho očekávanou premiéru představení Prima sezóna. Tu amatérští herci nastudovali pod dozorem učitelky Michaely Janské na motivy knihy Josefa Škvoreckého. Premiéra je naplánována do Divadla Petra Bezruče v Jeseníku na 2. dubna, kdy tam bude probíhat známá divadelní přehlídka Žatva. Na prknech znamenajících svět se v titulní roli Dannyho Smiřického objeví Ondřej Stránský, jeho kamarády zahrají Lukáš Havlíček, Matěj Raif a David Svoboda, hezouna i komisaře ve dvojroli ztvární Šimon Jati, krasavice z Prima sezóny hrají Sára Drlíková a Bára Ondrášková a v dalších rolích se můžete těšit na Evu Švubovou, Elišku Sobalovou, Gabrielu Suchanovou, Janu Vrbovou a Charlottu Pavlátkovou.

Představujeme si, že tenhle školní dramaťák je pro děcka super průpravou na život, schopnosti sebeprezentace a mluvení na veřejnosti jsou vítané dovednosti a kdoví, třeba tady startuje něčí hvězdná herecká kariéra.

Foto (zdroj): Gymnázium Jeseník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.