Gympl využil prázdniny k rekonstrukcím, nákupu vybavení i vzdělávání pedagogů

03.09.2023

Pro dobrou školu nejsou prázdniny dvěma měsíci oddechu, ale dvěma měsíce prostoru na změny a vylepšení. Požadavky na nové kompetence absolventů se neúprosně mění, školy potřebují reagovat.

Zajímali jsme se o to, co se povedlo odpracovat v červenci a srpnu na jesenickém gymnáziu, zásadní vzdělávací instituci, jež má od konce posledního školního roku svoji novou ředitelku Šárku Hynkovou.

Tohle se vám bude líbit. Rekonstrukce se dočkala legendární posluchárna chemie. Legendární proto, že ať jsme na gympl v rámci positivJE MOTIVATORU přivedli jakéhokoli absolventa GymJes, každý na tu třídu vzpomínal ;-)

Jenom robotikou škola není živa, informatika má důležité místo v rozvrzích od primy po oktávu. Studenti se mohou těšit na nové stavebnice LEGO Education, mBoty a Vexy, kterých škola nakoupila solidní množství. A to je potřeba dodat, že celá robotika se přestěhovala do nových prostor. Super impulz pro R.U.R. team!

O prázdninách se činil i pedagogický sbor. Víme minimálně tolik, že letní školy češtiny se zúčastnily tři jesenické češtinářky. Absorbovaly porci seminářů a workshopů zaměřených na inovativní výuku ČJ. A devět učitelů vyrazilo v létě na jazykové kurzy do zahraničí v rámci projektu Erasmus+.

Po těchto zprávách by se děckám zítra mohlo jít do školy o něco lehčeji ;-)

Foto (zdroj): Gymnázium Jeseník 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies