Gymnazista Petr Velc má zaděláno na velkou kariéru

28.02.2022

Už jsme si zvykli na to, že spousta lidí, o nichž na positivJE píšeme, má ve svém curriculum vitae, v kolonce 'střední škola' uvedeno Gymnázium Jeseník. Teď ale píšeme o studentovi oné školy a už nyní se těšíme, jak za pár let ozdobí sekci 'Lidé' našeho webu nějakým dechberoucím příběhem.

Petr Velc je čtvrťák chystající se letos odmaturovat, ale rádius jeho zájmů zdaleka přesahuje pouhé učení se na závěrečné zkoušky. Chvílemi to vypadá, že je u všeho, u čeho být může. Potkáváme se s ním na podnikatelských workshopech NašlápnuTO, ale už si prošel studentským trenérským centrem Microsoftu, zapojil se do studentské soutěže Vodafone AR Challenge, s gympláckým robotickým týmem byl v americkém Detroitu na světovém finále First Lego League, kde GymJes bral vítězství v kategorii design, se stejnou partou byl ve Švédsku odehrát divadelního představení obsazené kompletně jen roboty. Kromě toho mezinárodní nadhled získal coby aktivní účastník programu Erasmus+, s nímž se dostal do Německa, Řecka, Slovinska a Maďarska.

S blížící se zkouškou dospělosti Petr přepíná na vyšší level, protože jeho studijní ambice jsou zahraniční. Aktuálně se jeví první volbou Dánsko, kde by chtěl na obor strojního inženýrství či mechatroniku. Podřizuje tomu i přípravu. Od ledna spolupracuje s Akademií věd ČR, zapojil se do projektu Otevřená věda, kde se v roli stážisty bude zabývat rozšířenou realitou pro internet věcí. Primárně bude pracovat na návrhu a konstrukci dronu.

Očekáváme, že v podobných intencích se bude odehrávat také Petrův vysokoškolský život, bylo by skvělé ho jednou profesně přilákat na Jesenicko, jelikož z tohoto aktivního kluka roste zatraceně zajímavý člověk. Dokládá to i podcast GymJes TV, si to pusťte.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.