Gymjes zkvalitňuje zázemí

03.04.2019

Legendární asfaltové hřiště, okolo kterého vede neméně legendární škvárový ovál, to mají spočítané. Už žádná odřená kolena, už žádný sprinterský "rekord", tenhle stařičký areál jesenického gymnázia je minulostí.
Tedy stavební technika ho aktuálně posílá do věčných lovišť. Studenti už netrpělivě vyhlíží příští školní rok, kdy jim začne sloužit zbrusu nový sportovní areál. Nesouvisí to jenom s tím, že tu máme sportovní gymnázium, všichni žáci Gymnázia Jeseník si zaslouží důstojné podmínky pro tělocvik. No a pod vedením Emila Vodáka vypadá i tělák jako maturitní předmět ;-)
Areálu bude dominovat ovál s moderním povrchem a umělá plocha hřiště s koši a brankami. Zajímavostí je venkovní lezecká stěna, chybět ale nebude doskočiště, sprinterská rovinka ... Ideální pro výchovu medailových nadějí v lezení, lyžování či cyklistice.
Tohle schvalujeme, když střední školy makají na svém zázemí, aby se nabídkou perspektivních studijních oborů, kvalitou jejich výuky, a právě atraktivností vybavení dostaly do hledáčku žáků základních škol. Ti se zatím až v 60 % případů hlásí na SŠ mimo okres Jeseník. Ostatně věc je a bude předmětem zájmu i jesenické Komise pro vzdělávání, která si láme hlavu tím, jak dětem nabídnout kvalitní středoškolské vzdělání i tady v regionu. 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.