GymJes TV rozšiřuje záběr

25.11.2020

Dávno se o nás ví, že dost podrobně sledujeme dění na jesenických středních školách, protože kvalita toho dění se jednou začne propisovat do kvality dění v našem regionu jako celku.
Zaujala nás určitá expanze, jde-li to tak nazvat v případě školní televize, kterou jde pozorovat na televizním kanále Gymnázia Jeseník. S nepřekvapivým názvem GymJes TV v téhle úspěšné škole funguje už pár let, ale dosud se zaměřovala spíše na reportáže ze sportovních akcí, jichž se študáci gymplu účastnili.
Svěží vítr do "vysílacího schématu" televize se teď snaží přinést student David Svoboda. Během října spustil zcela nový program - pořad 'Pokec pod košem', do něhož si zve zajímavé spolužačky/spolužáky či nedávné absolventy. Už jsou takhle venku 4 epizody - s Annou Bicanovou, Tomášem Kopřivou, Tomášem Horčičkou a Ondřejem Stránským, a taky nedávným maturantem Filipem Řehou, cyklistou aktuálně bojujícím s distanční výukou na Univerzitě Palackého. Natočené ve střižně čekají další díly cyklu.
Lze předpokládat, že tyhle krátké rozhovory (trvají kolem 10 minut) jednak ostatním studentům představují jejich spolužáky, druhak rozhodně působí lehce motivačně. No a v konečném důsledku budou i spoluvytvářet renomé GymJes uvnitř i vně okresu Jeseník.
V názvu pořadu nehledejte žádný jinotaj, prostě se mělo natáček v tělocvičně pod košem, leč nakonec to probíhá trochu jinak.
Nebyl by to místní gympl, kdyby v tom neměl prsty i Všezvěd Všudybud Emil Vodák :-) Třeba i na to dojde řeč na zítřejším positivJE FESTIVALU, kde bude mít Emil show se svým synem Jakubem.
Školní telku můžete lajknout zde, přehrávat si pak Pokec pod košem tady.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.