Gilliovi Psi dávají nahlédnout do zákoutí duše jesenického metalu

23.06.2024

Do drsného kraje patří drsná muzika. Metalové podhoubí je tu tradičně silné, o čemž svědčí nová kapela stojící na hutných riffech muzikantů protřelých jinými hudebními projekty z Jesenicka.

"První paprsky mdlého slunce prořízly hustou mlhu valící se nad rašeliništěm. Přízračná ruka pastýře Gilla opsala kruh a vypálila tajemný obrazec na skálu. Puklinou se ze srdce hory ozvaly hlasy jeho sluhů, jeho Psů. Zrodili se Gillovi Psi.", tak nějak to mohlo začít.

Anebo to bylo prostě tak, že se opět uplatnil jesenický hudební zákon, kdy během deseti let musí hrát každý s každým. Bylo tedy zcela logické, že se po rozpadu DW8 a Corridoru zformovala další smečka. Mikrofonu a kytary se drží Mira Machálek (ex-DW8), basu opět třímá Jirka Lužný (ex-DW8), další kytara padla do ruky Romanovi Maříkovi (ex-HeadLock) a za bicí soupravou usedl Vítek Kurečka (Real Deal a mnoho dalších).

Před pár dny spatřil světlo světa jejich první singl Zmije, který rovnou doprovází i stejnojmenný videoklip. Během léta pak půjde ven další video. Koncertní premiéra proběhne 12.července v jesenické Katovně, kdy si budete moci syrový metal poslechnout a zapařit na něj.

Kamil Kavka, Vítek Kurečka
Foto (zdroj): Gillovi Psi

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.