Gigant ČEZ pomůže v Jeseníku, přidáte se?

21.08.2020

Je to běžné, že velké a bohaté korporace mají své nadační fondy nebo posílají peníze neziskovkám, jejichž prostřednictvím podporují různé sociální projekty, vzdělávací aktivity, rozvoj technologií, řeší ekologická témata či něco podobného.
Do Jeseníku se připravují peníze Nadace ČEZ, ale nebude to zadarmo, někdo pro to musí něco udělat ;-) Znáte aplikaci 'Pomáhej pohybem'? Jdete si zaběhat, zajezdit na kole, projít se, na tenis, na fotbálek, do posilovny..., zapnete appku a měříte vzdálenost nebo čas nebo vydanou energii. Čím déle sportujete, tím více bodů sbíráte a Nadace ČEZ pak tyhle body proměňuje v peníze.
Teď sportující okres Jeseník stojí před úkolem - vysportovat u ČEZu necelých 52 tisíc bodů, které chybí Centru sociálních služeb, aby pro své klienty mohlo pořídit motomed. Motomed je rehabilitační pohybový přístroj, takový dejme tomu sofistikovaný rotoped, s jehož pomocí se budou jeseničtí senioři lépe udržovat v kondici, omezí se výskyt problémů spojených s horší pohyblivostí a podpoří se chůze a samostatnost klientů centra.
Tahle zdravotnická pomůcka stojí 100 tisíc, z toho 70 tisíc je potřeba "vydělat" sportem. Ačkoli je výzva směřována celé republice, logicky bychom očekávali největší přísun bodů od sportovců z Jesenicka. Bikeři, běžci, turisti, buďte tak hodní, nainstalujte aplikaci 'Pomáhej pohybem' a věnujte ty kilometry našim seniorům, je to to nejmíň, co pro ně jako zdraví a aktivní můžete udělat. Děkujeme.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.