Freestyle centrum pro jesenickou mládež

28.04.2019

Pokud nám jsou konkurencí Praha, Brno, Ostrava a jiná velká města, pak se celé Jesenicko musí sakra snažit, aby bylo pro mladou generaci zajímavé a atraktivní natolik, aby odsud neodcházela. Jako on se život v okrese Jeseník zlepšuje ve všech směrech, ale ten progres se nesmí nikdy zastavit.
Teď musí zpozornět všichni zdejší teenageři, fanoušci skateboardů, inline bruslí a dirt biků zvlášť. Město Jeseník se opět přiblížilo k dotažení rozsáhlé přestavby skate parku v Bukovicích. Ten pomalu dosluhuje, a hlavně už nestačí na současné umění a další rozvoj jeho uživatelů. Freeriding na skejtu, koloběžce, bruslích, nebo kole vyžaduje trénink a k němu jsou zase potřeba adekvátní překážky, tak je sportovcům dejme, ať se zabaví.
Sportoviště, o kterém se v případě Bukovic mluví, město vybuduje ve dvou etapách. Za první cca 4 miliony půjde o stavbu betonových a železných překážek právě pro kola a skateboardy, v druhé fázi by mělo vzniknout třeba venkovní griloviště, workoutové hřiště či nižší stěna na lezení (bouldering).
Tohle se některým mladým bude zamlouvat. Stavět by se mělo začít příští rok. Tak ať se tady freestylu daří.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.