Franta Huf je borec z eMka modelující letecký motor, čímž piluje strojírenskou kariéru

12.05.2023

Jsme posedlí vyhledáváním i drobných úspěchů studentek a studentů jesenických středních škol, protože to cosi říká o budoucím potenciálu tohoto kraje. Stojíme o to, abyste s námi tuhle vášeň sdíleli :-o

O dnešním respondentovi Františkovi Hufovi z jesenického eMka píšeme potřetí. Může za to jeho píle. Student oboru strojírenství si pěkně nakládá nad rámec školních povinností. Po úspěšné misi na soutěži mladých technologů a programátorů v Siemensu (2. místo) a osmé příčce na krajském klání v používání strojírenských programů, si připisuje zajímavý individuální počin.

V rámci platformy Autodesk Academia, která pomáhá zkvalitňovat výchovu nové technické generace, se prezentoval vydařenou modelářskou prací. Za několik desítek hodin strávených u jednoho z klíčových strojařských programů Autodesk Inventor skvěle vymodeloval ve 3D CAD softwaru věrohodný letecký model motoru R7. Jeho práce je tak dobrá, že se skvělým hodnocením visí i na internetové "nástěnce" Autodesk Academia. Nad obrázky jistě zaplesá srdce každého strojního inženýra. Tím my nejsme, šampáňo boucháme už jen proto, že Frantův individuální úspěch vlévá novou energii nejen jemu osobně, určitě pozitivně působí i na Střední průmyslovou školu Jeseník, která se o výchovu strojařů stará.

Foto (zdroj): SPŠ Jeseník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.