Fotogenické Rychlebské hory v sedle kola a s kamerou České televize

09.05.2021

Protože víme, že minimálně první víkendy, kdy se na Jesenicku ukáže jaro, z vaší strany patří pokud možno pohybu na čerstvém vzduchu, budeme vás dnes utvrzovat v tom, že to děláte správně a dodáme vám leda další inspiraci.

Kamera České televize doprovodila sporťáka ČT Jiřího Hölzela a bikera Teodora Kováče na jejich výletě po Rychlebech. Horách, které snesou označení opuštěné, vždyť na úseku Branná - Žulová, což byla trasa reportáže, najdete de facto jenom jednu horskou chatu - Paprsek. Však si mnoho místních tuhle jedinečnost Rychlebských hor žárlivě střeží jen pro sebe. Rozumíme tomu.

Každopádně oba borci pro tuhle padesátikilometrovou vyjížďku sedlali elektrická kola, takový respekt z toho měli ;-) Kdo chodí/jezdí po hraniční hřebenovce kolem Smrku ví, jak velký vizuální zážitek to je, docvaklo to i průvodcům pořadu Po trailech přes hory.

Druhá část videa vznikla v kulisách dalšího skvostu, který tu máme - na trailech Rychlebských stezek, a to za doprovodu jejich zakladatele Pavla Horníka. Líbí se nám Pavlova pozice vůči e-bikerům a jsme zvědaví, jestli ji půjde po další a další marketingové masáži držet tak, že na černovodské stezky smí na elektrokole lidé starší 55 let. Good luck Pavel! ;-)

To je jedno, prostě je to tu pro milovníky cyklistiky a přírody pecka, to stačí. Tak sportujte a buďte na čerstvém vzduchu, reportáž si pusťte tady.

Foto (zdroj): Česká televize

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.