Fotbalový výběr Jesenicka uspěl na turnaji, kde startovala Sigma Olomouc, Viktoria Plzeň, Slovan Liberec...

15.06.2022

Doslova na hlavu postavili všechny papírové předpoklady o víkendu malí fotbalisté z Jesenicka. Mikulovický trenér Tomáš Mrlina poskládal "jednorázový" fotbalový výběr okresu (kategorie U9), který odvážně přihlásil na velký fotbalový turnaj (28 týmů) v Hradci Králové a udělal tam s ním příslovečnou 'díru do světa'. Dal na papír jména kluků, pak si je obvolal, a nakonec zapsal na soupisku. Do východních Čech s ním v sobotu 11.6. nakonec odcestovali osmi a devítiletí čutálisti hrající za Javorník, Mikulovice, Českou Ves a Jeseník.

Upozorňujeme, že tohle okresní repre se do prvního výkopu proti stejně starým klukům z 1. FC Slovácko znalo jen ze soutěžních zápasů, neměli spolu odtrénován jediný společný trénink! To jen zvýrazňuje pronikavost skvělého výsledku, jakého chlapci nakonec dosáhli. Přes výhry nad Tempem Praha, Hodonínem, Opavou a Brnem v základní skupině, se probili do skupiny finálové. V ní přidali další čtyři vítězství, plus zapsali dvě porážky, což jim vyneslo šokující stříbro. Vypálili rybník mnohem žhavějším adeptům. Ostatně i celkový vítěz FC MAS Táborsko je překvapivý, třetí byla Opava. I nejlepší střelec turnaje je z Jeseníku, králem kanonýrů se stal Patrik Šarman.

Je téměř jisté, že boje na hřištích sledovali skauti ligových týmů a vůbec bychom se nedivili, kdyby na Jesenicko za pár let opět přijela "drancovat" Slavia Praha :-) Fajn, cesta do velikého fotbalu je pro tyhle nadšence ještě daleká, právě si ale vyzkoušeli okřídlené 'hrát se dá s každým'. Jejich talenty je potřeba pozorně brousit a nepřepísknout to s tlakem na výsledky.

Na druhou stranu, komu by se jejich víkendový úspěch nechtělo opakovat, že? Pochvalu za šíření dobrého jména jesenického fotbalu zasluhují Tobias Mrlina (FK Mikulovice), Martin Makarenko (FK Jeseník), Jakub Kovačík (FK Javorník), František Švenda (FK Česká Ves), Břetislav Látal (FK Mikulovice), Patrik Šarman (FK Jeseník), Jakub Juriš (FK Javorník), Oliver Mrlina (FK Mikulovice), Mathias Mrlina (FK Mikulovice), Martin Šarman (FK Jeseník), Adam Sekot (FK Jeseník) a Daniel Sekot (FK Jeseník) a pochopitelně taky kouč Tomáš Mrlina.

Hoši, děkujem, hoši, děkujem.

Foto (zdroj): Josef Štěpán

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.