Fotbalový kemp Káji Tulise v USA

12.08.2019

Tohle jsou ti rozdíloví lidé ve firemních, sportovních či vědeckých týmech, ti co na sobě makají nad rámec požadovaného a ve svém volném čase. Karel Tulis mladší, student Gymnázia Jeseník, by si mohl hodit nohy na stůl, však má prázdniny, on se ale nechal oslovit projektem Fotbal bez hranic, který přes léto pořádá fotbalové kempy. Na něj ho upozornila jeho učitelka angličtiny. Přihlásil se mezi zájemce za Českou republiku a po pohovoru vedeném v angličtině, kdy se mu organizátory podařilo přesvědčit, že právě on si dvoutýdenní plně hrazený pobyt v USA zaslouží, mohl plánovat super léto. Povedlo se, Karel se dostal mezi pět šťastlivců, kteří teď už druhý týden reprezentují Česko na srazu mladých fotbalistů v americkém Bostonu. Mezi zástupci 41 jedna zemí, kde je hlavní řečí fotbal, se Kája musí pohybovat výhradně v angličtině, což je tedy i jeho hlavní cíl - zlepšit se v tomhle světovém jazyce.
První týden byl výživný, po čtyřhodinovém dopoledním tréninku vždy následovala nějaká aktivita, např. prohlídka města nebo zajímavá přednáška na půdě bostonské univerzity, kde jsou mladí fotbalisté ubytování. Už za sebou mají návštěvu amerického socceru, nejvyšší fotbalové soutěže MLS a chystají se na baseballový mač legendárních Red Sox, takže zážitky jako hrom. A nová přátelství, Karel si oblíbil mladého Nigerijce, kluka z dětského domova, který je poprvé mimo svoji zemi a rovnou v USA.
Jako řeknete 14 dnů, ale to není dovolená v Chorvatsku, tohle je přes 300 hodin života v jedné z nejpodnětnějších zemí světa, tohle může Kájovi přinést nemalý náskok před jeho vrstevníky, až bude po škole řešit svoji kariéru. Vřele doporučujeme všem studentům jesenických škol, aby podobné příležitosti využívali, to jsou zkušenosti k nezaplacení.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.