Fotbalová budoucnost okresu Jeseník vypadá nadějně, mladší žáci jsou nejlepší na Moravě

24.05.2023

Jestli jste zaregistrovali, tak česká I. fotbalová liga včera rozluštila jméno letošního šampiona a své vítěze hledají i nižší soutěže napříč republikou. Mimochodem si to o krále Moravy rozdali okresní výběry mladších žáků (U12), kde zaznamenala reprezentace Jesenicka mimořádný úspěch.

Náš výběr hráčů do 12 let (ročníky 2011 a mladší) před nedávnem vyhrál turnaj o nejlepší okresní tým v rámci Olomouckého kraje, a proto byl vyslán na moravské finále. V něm se sešly reprezentace Moravskoslezského kraje (výběr okresu Bruntál), Jihomoravského kraje (výběr okresu Brno-venkov), pořádajícího Zlínského kraje (výběr okresu Uherské Hradiště) a Olomouckého kraje zastoupeného výběrem Okresního fotbalového svazu Jeseník.

Do Kroměříže s realizačním týmem ve složení Ivan Kratochvíl, Ondřej Zykmund a Jan Malysa odcestovalo to nejlepší, co po okresních trávnících v kategorii mladších žáků běhá. Fotbalisty výběru dodali Dynamo Javorník, SK Řetězárna Česká Ves a FK Jeseník. Pro jistotu si zapamatujte tahle jména: J. Švarc, M. Švarc, T. Jakubčík, Š. Janík, R. Bílek, Z. Nepožitek, V. Vrbka, S. Marek, O. Zykmund, L. Koriťák, A. Kozel, V. Šarman. To 'zapamatování si' nepodceňte, Jesenicko umí vychovávat ligové hráče, víme. A tihle naši kluci předvedli na trávníku parádní výkony. Všechno vyhráli! Výsledky Jeseník - Bruntál 3:2, Jeseník - Brno 2:1 a Jeseník - Uherské Hradiště 2:1 a neformálně si nasadili korunu pro krále Moravy. A vybojovali si zasloužený postup na červnový dvoudenní turnaj, z nějž vzejde nejlepší okresní výběr České republiky. Ze souboje čtyřech finalistů mladý výběr okresu Jeseník neskončí hůře než čtvrtý, což je hodně dobrá vizitka.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.