Fotbalisti FK Jeseník vyválčili postup do divize

18.06.2023

Pro někoho je to 22 chlapů honících se za kulatým nesmyslem, pro někoho je to hra plná bojovnosti a kreativity. I kdybyste patřili k té první skupině, fotbalu neodpářete, že je to nejsledovanější sport na světě. A pokud s prokazováním jeho významu sestoupíme na okresní úroveň, pak je to i sport sdružující největší počet registrovaných sportovců.

Na vrcholku pyramidy zvané fotbal na Jesenicku stojí klub z okresního města - tým FK Jeseník. To zpravidla do něj se stahují nejlepší hráči regionu. Asi tak - když je solidní zázemí a kvalitní sestava trenérů, přízeň města a sponzorů, pak to dává prostor pro koncepční práci včetně náboru malých dětí a posouvání jejich výkonnosti. Dobrá konstelace může do hlavního týmu mužů vehnat k dobrému trenérovi i dobré hráče. A když si to jo sedne, dá se uhrát i velký sportovní výsledek.

Ten se za včera skončenou sezónou dostavil. Tým mužů FK Jeseník zvítězil v krajském přeboru. Soutěži, v níž měřil síly například se Zábřehem, Litovlí, Kostelcem na Hané, Mohelnicí, Velkými Losinami… Jesenickým bojovníkům se ve třiceti kolech povedlo 18krát zvítězit, 7krát remizovat a pouze 5krát prohrát, což v konečném zúčtování znamená první místo a zajištění postupu do divize. To je vlastně v Česku čtvrtá nejvyšší soutěž, okresnímu městu bude bezesporu slušet.

Před vedením klubu teď vyvstane spoustu úkolů, jako je případné posílení týmu, zajištění financí anebo sestavení B týmu. Pro tuto chvíli tleskáme každému jednomu hráči, který do letošní sezóny zasáhnul a velebíme trenéra Libora Slámu za to, jak to s týmem zvládnul.

Foto (zdroj): FK Jeseník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.