Firma ze Zlatých Hor dělá pro Shimano

30.07.2018

Kdyby si někdo dal tu práci a chtěl spočítat, na jaké téma positivJE píše nejčastěji, hodně vysoko by bylo klíčové slovo #cyklistika. Taky aby ne, když tu toho je pro uživatele jízdních kol tolik.
Víte třeba, že ve Zlatých Horách pracuje asi 65 lidí pro japonské Shimano, jednoho z nejlepších světových výrobců cyklo komponentů? Firma Velobel https://www.velobel.com patří k významným českým výrobcům příslušenství a doplňků pro jízdní kola. Firma navazuje na svoji historii spojenou s již zaniklým výrobcem kol Velamos Sobotín. V jejím výrobním portfoliu najdete zvonky, hustilky, představce, řídítka, náboje a sedlovky. V posledních letech se vedení firmy snaží byznysově rozkročit i do stavebnictví a elektrotechniky, kam dodává své strojírenské výrobky. Pokud jde o slavné Shimano, které je největším klientem Velobelu, ze Zlatých Hor odebírá hlavně cyklistické náboje.
Zlatohorákům držíme palce, až je Shimano spokojeným zákazníkem a ať se zvětšuje počet zemí, do nichž Velobel exportuje, už dnes je to celá Evropa, Jižní Amerika i Afrika. 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.