Filmový festival Blacksphere v Račím údolí v top tipech na léto podle Kudyznudy.cz

15.05.2022

Po dvou zpackaných sezónách se můžeme těšit na konečně normální léto, ve kterém se o naši pozornost budou ucházet stovky malých i velkých akcí. Už teď vycházejí všelijaké žebříčky zaručených tipů, do výčtu 14 letních festivalů pro rok 2022 podle portálu Kudyznudy.cz pronikl i Blacksphere - filmový festival konající se v Račím údolí.

Kvalita programu a samozřejmě exkluzivita místa konání (Tančírna) akci katapultovaly do společnosti například festivalu Metronome Prague, Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov, Rock for People, Colours of Ostrava a pochopitelně Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Mimochodem ten karlovarský je na seznamu filmových přehlídek střední Evropy, jehož kvalitu by chtěl Blacksphere během pár let atakovat.

Od 24. do 27. června bude epická Tančírna v Račím údolí hostit mezinárodní multimediální a audiovizuální festival, na němž dojde k propojení mnoha forem kultury. Divadlo, umění, literatura, ale hlavně film. Těšit se můžete na přehlídku snímků z celého světa, o cenu poroty, cenu diváků a tři ceny samotného festivalu, se utkají snímky animované, hrané i dokumentární. Nespornými lákadly programu bude přítomnost velkých českých režisérských jmen, do Račího údolí přijede Václav Marhoul (např. Nabarvené ptáče, Tobruk) a Tomáš Vorel (např. Gympl, Instalatér z Tuchlovic, Cesta z města).

Program je mnohem bohatší, zjistěte si to na webu, a hlavně rychle kupujte lístky, festival světového potenciálu je vinou pouhých asi 400 lístků vpravdě komorní.

Registrujte jméno Marie Krajplová a značku Blacksphere, jsme si jisti, že o ní neslyšíte nejen na positivJE naposledy.

Foto (zdroj): Blacksphere festival

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.