Filmaři jesenické T-Expedice 2020 vyhráli diváckou cenu na mezinárodním festivalu

01.06.2021

Není to Miloš Forman na Oscarech, ale do jejich možná začínající filmařské dráhy je to solidní zářez. Mluvíme o dětském televizním štábu, který vloni na Jesenicku natáčel dokument, a ten dokument před pár dny uspěl na mezinárodním filmovém festivalu.

Národní pedagogický institut (jeho platforma Talnet), Vlastivědné muzeum Jesenicka a Střední průmyslová škola Jeseník budou už potřetí v Jeseníku organizovat týdenní sraz české talentované mládeže, která tady v různých pracovních skupinách bude bádat. Třeba budou testovat fyziku vodních raket, vyvíjet rezervační systém pro jesenické muzeum, porovnávat biologické rozmanitosti různých biotopů, analyzovat látky ve sklepení Vodní tvrze anebo se budou učit pracovat s architekturou ve městě.

Z loňského srazu nadaných mladých vědců vznikl dokumentární film TE:20, který se stal vítězem Ceny diváků na prestižním 56. Mezinárodním festivalu populárně-vědeckých filmů Academia Film Olomouc 2021. Už jen postup na short list přehlídky byl snovým úspěchem mladých filmařek a filmařů, no a výhra v divácké kategorii je opravdu něco! Neskutečná satisfakce a motivace do další práce, vždyť nový ročník T-Expedice odstartuje v Jeseníku už 12. června, kamery, klapky a světla budou opět v akci.

Jak je ten Mezinárodní den dětí, máme z tohoto úspěchu ještě krapet větší radost :-)

Vítězný dokument si pusťte pod článkem.

Foto (zdroj): AFO 2021

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.