Filip Řeha si vyjel profesionální smlouvu

09.10.2019

Kdybychom si na něj 16.4.2019, kdy jsme on něm na positivJE psali prvně vsadili, už by se sázková kancelář prohýbala. Jesenický cyklista Filip Řeha beze zbytku plní prognózy, a trochu i naděje do něj vkládané. Po teprve pár plnohodnotných silničářských sezónách se tenhle talent dočkal regulérní profesionální smlouvy.
Pro případné následovníky jenom lehká rekapitulace Filipovy sportovní dráhy. Začínal jako sportovní lezec, pak ho oslovila horská kola, kde řádil, jenže co si budeme povídat, královnou cyklistiky je silnice, takže v patnácti přesedlal na závodničku. Díky tvrdé práci na sportovním gymnáziu se stal základním stavebním kamenem mladého cyklistického klubu Force team Jeseník. To v jeho barvách a v reprezentačním dresu s trikolorou na zádech zajížděl kvalitní výsledky v žákovském a pak juniorském pelotonu.
Tohle všechno mu dopomohlo až k nabídce od elitního českého profi týmu s mezinárodní licencí SKC TUFO Prostějov. V něm je sportovním ředitelem Tomáš Konečný, toho času i reprezentační trenér, takže Filip bude od nové sezóny pod drobnohledem, a hlavně kvalitním koučem.
Je před ním zatraceně tvrdá práce, posouvá se do dospělácké kategorie, příští rok ho čeká maturita na jesenickém gymnáziu... No, Filipe, hodně štěstí.

Foto (zdroj): archiv Force team Jeseník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.