Filip Řeha přestupuje do nejlepšího českého týmu

19.10.2021

Lze to přirovnat k tomu, když supíkovický Petr Ševčík přestoupil z Liberce do Slavie, tedy z velmi dobrého týmu do nejlepšího českého týmu (min. té doby, sorry sparťani). Přičtěte k této transakci fakt, že cyklistika na profesionální úrovni patří k nejtěžším individuálním sportům a rázem máte zaděláno na velkou věc.

Snadno pak dovodíte, že pro jesenického studenta Univerzity Palackého Filipa Řehu se otevírá příležitost k vysněnému kariérnímu posunu v profi pelotonu. Z prostějovského top týmu míří v příští sezóně do aktuálně nejúspěšnější české formace - Elkov Kasper Hradec Králové. Rázem se bude na soustředěních i na závodech pohybovat mezi největšími českými hvězdami i nadějemi pro světovou cyklistiku, tohle by mohl být náramný výtah.

V covidové bublině, do níž se cyklistika izolovala, se Filipovi podařilo letos absolvovat asi 50 závodních dnů, v sedle 'závodničky' se podíval do Řecka, Estonska, Polska, Maďarska, Rumunska, Bulharska i na Slovensko. Ve svém věku je Filip Řeha zatím spíše k ruce výkonnostně lepším závodníkům, ale párkrát dostal možnost jet tzv. na sebe. Z toho ční bronz na Mistrovství ČR na dráze (scratch), pátá příčka na etapovém závodě v Estonsku v kategorii U23, a ještě stříbro v týmové stíhačce MČR na dráhovém ovále.

Je jistý předpoklad, že dobré výsledky budou přibývat i v dresu Elkovu, kde týmová konkurence nepochybně namotivuje Filipa k tvrdému tréninku.

Foto (zdroj): SKC Prostějov

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.