Filip Raif ilustroval dětskou cestopisnou knihu

01.12.2020

Ano, fyzickému cestování dnes pšenka příliš nekvete, ale zase přijde jeho čas a přijde i čas cestovatelských knížek. Anebo není ten čas právě teď? Když nemůžeme sbalit kufr a někam vyrazit, není to ta pravá doba pro čtení cestopisů?
Tak či tak, táta Joachim Dvořák a jeho desetiletá dcerka Mia už pět let cestují po Česku, a taky po světě, jen tak sami dva a moc si užívají výlety, které slovy otce Dvořáka jsou jiné, než jaký by si naplánoval dospělák, protože prostě dítě chce vidět a navštívit jiné věci. Proto chystaná Kniha na výlet potěší hlavně rodiče a jejich mladší potomky. Že jde o dílo předem "odsouzené" k úspěchu, napovídá aktuální skóre na startovači Hithit, kde probíhá veřejná sbírka, a kde je 5 dnů před koncem výzvy vybráno kolem 260 % cílové částky. Co je navíc, to půjde na předplatné dětského časopisu Raketa pro děti ze sociálně slabších rodin.
Pro nás (positivJE) je na tom všem zajímavá jedna věc - o ilustrace knihy se postaral jesenický ilustrátor Filip Raif! Přesně tak, jeho nezaměnitelný styl tuhle zábavnou knížku posouvá umělecky o úroveň výš. Kdo z vás touží vzít své dítě do Vídně, Barcelony, Helsinek, Říma..., má možnost a ještě bude moci svou ratolest "poučit", že ty obrázky nakreslil zdejší umělec.
Moc tomu nevěříme, ale byl-li by mezi vámi někdo, kdo se s prací Filipa Raifa dosud nesetkal nebo si to aspoň myslí, pak vás skoro jistě přesvědčíme, že jo, že jste některé jeho věci už viděli, jen jste nevěděli, že je to od něj. Stojí třeba za etiketami konopných produktů Lichtwitz, dělal samolepky pro Tilak, hodně grafiky pro Tančírnu, pro Kafka Band Jaromíra Švejdíka, připravil návrhy obálek časopisů Nový prostor a Raketa, obrandoval výletní hospůdku v Račím údolí Isolde, dělá grafické návrhy pro jesenického výrobce holí Birki, udělal několik etiket pro domašovskou Bairnsfather Distillery a hodně dalších zajímavých věcí.
Necpeme vám to jako povinnou četbu, ale když se blíží ty Vánoce... ;-) Objednávejte na Hithitu

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.