Fenix nakupoval v Polsku

04.02.2019

Když podnikatele neustále nabádáme k obchodní expanzi směr polské příhraničí, nemohli jsme k tomu dostat pádnějšího důkazu, než počin regionálního šampiona Fenix Group. Ten se rozhodl osvědčenou cestou - kupujeme jen "známé firmy" - akvírovat svého dlouholetého obchodního partnera na polském trhu, společnost Luxbud.
Cena transakce nebyla zveřejněna, každopádně se Fenix stal 100% vlastníkem firmy, která mu má na velkém a lačném polském trhu pomoci k výraznému posílení pozice. Luxbud, nově Fenix Polska, je na tamním trhu dobře zapsán a je považován za firmu s kvalitními zaměstnanci, znalostí oboru, a když se tohle dá dohromady s jedním z nejvýznamnějších výrobců sálavých topných systémů na světě, jistě z toho bude úspěch. Úspěch se zřejmě přelije i do jesenické výroby, které přibudou zakázky. Fenix se však musí vypořádat s nedostatkem zaměstnanců v Jeseníku, tak jestli o někom víte, ať pošle CV.
No, v zasedačce Fenixu už musí být na mapě Evropy poněkud těsno, po Slovensku, Německu, Francii, Španělsku, Norsku a Velké Británii je to Polsko. Tak schválně, kam poputuje další špendlík?

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.