Farmářské trhy taky v Jeseníku

15.05.2018

Touha lidí mít pod kontrolou kvalitu potravin, forma určitého protest proti často přezíravému chování obchodních řetězců a v neposlední řadě snaha podpořit lokální výrobce. To jsou hlavní motivy současného boomu farmářských trhu, jejichž restart započal ve velkých městech, ale dnes spolehlivě plní náměstí i v menších obcích.
S podobnou motivací Martina Seidlerová (spolek Sudetikus) rozjela Jesenické trhy https://www.sudetikus.cz/farmarske-trhy-2018, jež městu, vlastně i okresu, přinesly zcela nový formát setkávání se. Od dubna do listopadu máte několik pátků na to, abyste poznali a ochutnali lokální produkci, pobavili se často přímo s autory domácích výrobků a koupí tak aspoň trošku pomohli lokální ekonomice. Na trzích můžete zakoupit mléčné a masné výrobky i uzeniny, domácí pečivo, ale též ovoce, zeleninu a bylinky a mnoho dalšího. A taky můžete potkat přátele a známé.
Sezóna 2018 je pro Jesenické trhy třetí, tak se zastavte koupit něco čerstvého třeba už tento pátek 18. května (10-17hod.) na Masarykovo náměstí. Anebo máte-li sami něčeho nadúrodu, nabídněte ji svým sousedům.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies