positivJE MOTIVATOR #11 Ondřej Kameník

19.12.2019

Když vám hobby sportovec 17. prosince řekne, že má v téhle zimní sezóně naběžkováno už 60 kilometrů, kladete si otázku, jak to (při zaměstnání) zvládl. Jenomže když tím běžkařem je Ondra Kameník, matematik, analytik, spoluvlastník firmy OGResearch a fanda ranního sportování (psali jsme o něm 23.8.2019), přijde vám to reálnější. Nemá problém na Sedlo vyrazit v pět ráno, a to třeba proto, aby pak za dopoledne stihnul tři motivační přednášky na jesenických středních školách.
Takhle to vypadalo v úterý: 7.50 Střední průmyslová škola, 9.00 Hotelová škola a Obchodní akademie, 10.50 Gymnázium Jeseník. Na sedm desítek studentů si vyslechlo pár detailů Ondrova profesního života, kterým prošly dva opravdu významní zaměstnavatelé (Česká národní banka a Mezinárodní měnový fond), ale hlavně byli seznámeni s Ondrovým receptem na prožití maximálně spokojeného života. Jeho přednáška řešila trochu netradiční pohled na život celebrit a polemiku nad tím, zda a jak otravný život vedou. Hlavním však bylo poselství posluchačům, aby se nesnažili žít život celebrit a raději energii věnovali plnohodnotnému životu stavějícímu na realitě tak, aby jejich život nebyl otravný.
Ondra nám nadělil optimální mix zábavy i serióznosti, studenti mu porozuměli a snad si i něco málo inspirace odnesli, však se na záznam podívejte.   

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.