Expozice hudebních nástrojů v Ostružné

01.09.2018

Přiznám se, že geograficky mám problém Ostružnou vnímat jako obec okresu Jeseník, moje chyba. Má to být naopak, Ostružná je vlastně branou do Jeseníků pro návštěvníky přijíždějící z Čech a svou roli se snaží hrát důstojně. Že je v zimě jedním z lyžařských center, je neoddiskutovatelné. Jenže Ostružná se pořádně zvedla i pokud jde o nabídku letní, potažmo mimosezonní.
Dnes vás pozveme na návštěvu do poněkud unikátního muzea hudebních nástrojů - Expozici hudebních nástrojů v Ostružné, kde se můžete seznámit s více než pěti sty nástroji z celého světa. Kromě Antarktidy, jak říká autor sbírky, pan Miloslav Muselík. Expozice představuje klasické nástroje - kytary, housle, akordeony i mnohé exotické, jako například africké bubínky, čínské housle a další asijské speciality. Překvapí, že pan Muselík začal nástroje sbírat až někdy v roce 2004 a dnes jich vlastní okolo 800. To svědčí o pořádném zápalu, co?
Návštěva muzea rozhodně přispěje k rozšíření vašeho multikulturního vnímání, tak si ji naplánujte co nejdříve, sídlí v areálu Skilandu Ostružná.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.