Ester Ledecká zahájila přípravu na sezónu na Sedle

19.04.2020

Minulý týden jsme hrdě hlásili, jak je Praděd posledním a jediným lyžařským střediskem v provozu a ejhle, sjezdovky rozjel ještě i Martin Dubský na Červenohorském sedle. Blbý, že z Jesenické strany nepřístupném.
A teď tomu hodně přidáme - až bude v příští sezóně Ester Ledecká zajíždět skvělé výsledky ve slalomu a obřím slalomu, budou na tom mít svahy Červenhorského sedla (malinký) podíl. Ačkoli jí lyže i snowboard předčasně ukončila koronavirová opatření, nic a nikdo jí nemohl zabránit v tom, aby v individuálním režimu využila vstřícnosti ČHS a zahájila přípravu na sezónu 2020-2021. Kdo jste aspoň trochu poznali, jak je Ester do lyží a prkna zakouslá, nemůže vás překvapit, jak svědomitá profesionálka to je, sportu dává oněch pověstných 120 %. Ono olympijské zlato ve dvou sportech nezískáte jen tak.
V praxi to pro českou šampiónku na Sedle znamenalo v 6 hodin stát na lyžích, potrénovat dvě a půl hodiny a sbalit to. Kvalitních tušíme 13 tréninků si pochvaloval i trenér Tomáš Bank, který tohle soustředění domluvil. Koneckonců to je specialitka Červenohorského sedla, že závodním lyžařům otevírá sjezdovky brzy ráno. To zná i jesenická Helena Schrommová.
Máme rádi tyhle mimořádné zprávičky, které z Jesenicka dělají opravdu výjimečné místo.

Foto (zdroj): Tomáš Bank

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.